Biceps – ułożenie rąk

Bardzo ważne jest również umieszczenie rąk. Gryf łamany zmniejsza nacisk na nadgarstki, ale angażuje w pracę dolną część mięśnia ramieniowego; więc biceps otrzymuje po drodze pomoc. Ta metoda jest łatwiejsza, ale mniej skuteczna. Żeby umożliwić bicepsom pracę w pełnym wymiarze powinieneś trzymać gryf podchwytem, tak jak podczas wykonywania tego ćwiczenia ze zwykłym gryfem. Gdybyście mogli wyprostować palce, to ten detal sprawiłby, że ciężar jeszcze mocniej atakowałby biceps. Z oczywistych względów takie podejście wydaje się niepraktyczne, ale ćwiczenie w wersji z wyciągniętymi palcami jest wykonalne. Trzymaj pojedynczy sztangielek poziomo z ręką wyprostowaną tak, jakbyś podtrzymywał tacę od spodu. Teraz przyciśnij łokcie do ciała i unieś sztangielek stojąc w szerokim rozkroku, aby uniknąć huśtania ciężarem w trakcie podnoszenia. Powinieneś zauważyć, jak biceps ściąga się w trakcie ruchu. Pamiętaj, że nie będziesz mógł całkowicie obniżyć ciężarka z powodu ułożenia ręki, ale nie oznacza to wcale, że mięsień nie wykonuje maksymalnej pracy. Nigdy nie zwalniasz napięcia powracając do pozycji wyjściowej. Ponieważ nie jest to udziałem większości ćwiczeń na biceps, rozpocznij od ciężaru na tyle lekkiego, żebyś mógł wyczuć właściwą formę ruchu. Kiedy tylko lepiej opanujesz to ćwiczenie, zwiększ ciężary.

Zamiast próbować wszystkich tych ćwiczeń od razu, jak nadejdzie dzień bicepsu, lepiej jest, moim zdaniem, zrobić kompletny program stosując tylko jedno z nich. W ten sposób będziecie w stanie określić wpływ każdego ćwiczenia na wasze ciało. Powinno ci wystarczyć 6 serii po 8 do 12 ruchów, jeżeli włożysz w nie dużo wysiłku.
Jeżeli biceps sprawiał ci w przeszłości kłopoty, nie martw się więcej! Czasem wystarczy tylko zastosować dobry kąt. Daj ćwiczeniom szansę i przygotuj się na poważne przyrosty. Bo, jak mawia przysłowie, bicepsów nigdy za wiele!