Sztangielka Incha, skurcze

zmeczenie-treningSztangielka ta została wynaleziona bardzo dawno temu przez znanego siłacza Thomasa Incha. Charakteryzuje się ona tym, że ma bardzo gruby gryf, waży aż 77 kg i jedynym człowiekiem zdolnym wycisnąć ją nad głową jednorącz był jej twórca. 112-kilogramowy walijski siłacz, Chris James, wycisnął sztangielkę Incha nad głową, ale musiał użyć obu rąk podczas opuszczania jej do poziomu ramion. Był to pierwszy raz od wielu lat, gdy ktokolwiek wyprostował rękę przy wyciskaniu tego ciężaru. Co ciekawe, to wcale nie jej waga jest największym problemem, ale bardzo gruby gryf, który nie każdy może chwycić dłonią. Oryginalną sztangielkę Incha posiadał Dave Prowse, były brytyjski mistrz w podnoszeniu ciężarów, który – uwaga -grał rolę Dartha Vadera w pierwszej części „ Wojen gwiezdnych ”.

NA SKURCZE – Mogą one być spowodowane przynajmniej kilkoma przyczynami. Jeśli często zdarzają ci się podczas i po treningach, podajemy kilka rad, które mogą pomóc w ich wyeliminowaniu:

1.    Pij od 8 do 10 szklanek wody dziennie
2.    Rozciągaj mięśnie przed i po treningu
3.    Rozgrzewaj się co najmniej 10 minut
4.    Zażywaj suplementy zawierające potas, selen i magnez
5.    Podczas treningu pij wodę lub napój zawierający węglowodany

Jeśli skurcze mimo to się powtarzają, należy skonsultować się z lekarzem sportowym.

Czasami podczas treningu ulegasz frustracji i zastanawiasz się, czy kiedykolwiek staniesz się wielki. Nie wszystko jednak da się osiągnąć od razu. Wiele osób widząc, że nie mają natychmiastowych przyrostów zniechęca się lub sięga po koks. Porzuć jednak trening, a przyrosty ustaną zupełnie! Początek roku jest czasem, kiedy warto podzielić swój główny cel na szereg mniejszych, które można osiągnąć łatwiej. Wtedy postępy staną się widoczne.