Jak powiększyć mięśnie nóg?

przysiadChcę zbudować naprawdę wielkie czworogłowe. Robię przysiady, ale jedyne, co zyskałem, to wielki tyłek. Co powinienem robić?

Przysiady są odpowiednie na budowę masy, ale należy zrozumieć kilka spraw ich dotyczących. Technika robienia przysiadów wpływa na to czy będziesz miał muskularne uda, czy muskularną, wielką pupę. Poza tym, istnieje bardzo wiele wariacji przy wykonywaniu przysiadów. Jedne – jeśli chodzi o czworogłowe – są lepsze od innych. Jeśli na serio jesteś kulturystą, to zapewne symetria i proporcje są dla Ciebie bardzo ważne. Ostatnią rzeczą jaką powinieneś zrobić, to trenować teraz swój pośladkowy wielki! Przyjrzyjmy się dokładniej kilku technikom na przysiady.

Przysiad ze sztangą wykonuje się generalnie na trzy sposoby.

Pierwszy to sposób trójboistów –  przysiad wykonuje się tak głęboko, że na podłodze często zostaje plama potu w miejscu, gdzie dotknął jej spocony tyłek.

Drugi sposób – preferowany przez kulturystów – polega na znacznym pochyleniu się do przodu i dużo szerszym rozstawie nóg. Wzmacniają się dzięki temu pośladki i dół pleców.

Trzecia technika to po prostu druga, ale wykonywana błędnie przez 8 na 10 kulturystów.

Zbyt duże pochylenie do przodu, za szeroki rozstaw nóg i -oczywiście – zbyt głęboki przysiad (czyli taki, w którym uda nie są równoległe do podłogi).

Dowody? Ostatnie badania wykazują, że mięśnie pośladkowe pracują więcej podczas głębokich przysiadów. Innymi słowy – zamiast czworogłowych rozbudowujecie sobie dupę! Aby poprawnie wykonywać przysiady, trzymajcie się pięciu następujących porad, które podaję.

5 RAD NA PRZYSIADY

1. Opuszczaj się z ciężarem w taki sposób, jakbyś miał usiąść na niskim krześle.

2. Trzymaj głowę prosto, klatkę wypychaj do przodu tak daleko, jak się da.

3. Znajdź sobie jakiś punkt na ścianie czy w lustrze i wpatruj się w niego podczas całego ćwiczenia.

4. Nigdy nie stój szerzej niż rozstaw ków, a nawet węziej.

5. Rób przysiad z piętami na małych gramowych talerzykach.