Korzyści płynące z uderzeniowej zasady weidera

Zasadniczą korzyścią płynącą z zastosowania tej zasady jest z pewnością efektywne budowanie mięśni. Ich wzrost stanowi niezaprzeczalny dowód na prawidłowość przeprowadzanego treningu. Stosując tę zasadę, można zauważyć rezultaty niemal natychmiast. Daje ona również poczucie sprężystości i twardości, tak trudne do uzyskania w inny sposób. Ważne są także korzyści psychologiczne wynikające z Zasady Uderzeniowej.

Poza dostarczaniem bodźców psychologicznych, działa ona również na poziomie komórkowym, gdzie odbywa się zasadniczy proces wzrostowy. Daje rozrost mięśni, co z kolei powoduje sprzężenie zwrotne. Jeśli efekty w postaci dużych mięśni są widoczne, ma się poczucie, że pieniądze wydane na trening, odżywki itp. nie poszły na marne. Brak przyrostu wskazuje na przetrenowanie, odwodnienie lub konieczność zmodyfikowania diety.

Zasada Uderzeniowa redukuje lub eliminuje kwas mlekowy z organizmu, przyśpieszając regenerację. Przez rozćwiczenie i dokrwienie mięśni podnosi się ich temperatura, wzmagając przemianę materii, dzięki czemu powrót do pełnej sprawności przebiega znacznie szybciej. Zwiększa się także dopływ tlenu i składników odżywczych przy jednoczesnym wypłukiwaniu zbytecznych produktów metabolizmu.

Dokrwienie powoduje przyrost mięśni, to zaś zwiększa zapotrzebowanie na krew z jej odżywczymi składnikami. Tak więc stosując Uderzeniową Zasadę Weidera, można liczyć na szybkie osiągnięcie upragnionej muskularnej sylwetki.