Dla kogo jest nordic walking?

Dla kogo jest nordic walking?

Zapewne wielokrotnie gdzieś na mieście lub w parku widziałeś osoby wykorzystujące kijki nordic walking trzymanych w obu rękach. Sam kiedyś, gdy o nordic walking nie wiedziałem praktycznie nic, myślałem sobie: po co spacerować z kijami narciarskimi? Chociaż u wielu z nas opinia o tych kijach narciarskich, może bardziej humorystyczna, niż realna, wciąż w kontekście nordic walking się przewija i wbrew pozorom wcale nie jest pozbawiona podstaw…

Być może wydaje ci się, że chodzenie z kijkami nording walking to jakaś nowa moda. W końcu w polskich miastach ten sposób rekreacji znany jest dopiero od kilku lat. Nic bardziej mylnego. Technika chodzenia z użyciem specjalistycznych kijków znana jest już od dwudziestych lat poprzedniego wieku, czyli już niedługo będzie obchodzić stulecie! I rzeczywiście narodziła się ona jako sposób na letni trening dla narciarzy biegowych, którzy z wiadomych przyczyn nie mogli jeździć na śniegu. Bardzo szybko okazało się jednak, że nordic walking sam w sobie jest doskonałą rozrywką, nie tylko pozwalającą się odprężyć,

ale również utrzymywać nasze ciało w dobrej kondycji, chociaż może na pierwszy rzut oka ten chód na takowy nie wygląda.

Na tych kilkunastu stronach serwisu, na którym właśnie się znalazłeś, postaram się przekonać cię do tego, że warto spróbować. Nie musisz od razu kupować kijków (które zresztą wcale drogie nie są), jeśli nie jesteś pewny, czy ten sport jest dla ciebie. Po prostu pożycz je od znajomego, albo za grosze wypożycz gdzieś w klubie sportowym, z czym nie będziesz miał problemów, przynajmniej nie w żadnym większym mieście. Wybierz się dwa razy na początek na pierwszy spacer. Ja spróbowałem i wsiąkłem w to.

Zanim jednak to zrobisz, zapraszam cię do lektury tej strony. Nordic walking może wygląda na zwyczajne chodzenie, ale wbrew pozorom obowiązują w nim pewne zasady, techniki, które tutaj poznasz. A gdy ci się już spodoba, dowiedz się, jak wybrać kije tak, aby były w sam raz dla ciebie i aby ułatwiały ci chodzenie, a nie utrudniały. Informacje o tym znajdziesz również na tej stronie.

Jeśli próbowałeś biegać, ale jakoś cię to nie przekonuje, podobnie było z jazdą na rowerze, to właśnie nordic walking może być sportem w sam raz dla ciebie. Jest bardzo towarzyski: zapewne zawsze, gdy obserwowałeś uprawiających ten sport, chodzili oni w parach albo większą grupą. Nawet jeśli nie przekonasz rodziny lub znajomych, aby chodzili razem z tobą, nic straconego. I tak bez problemu znajdziesz towarzyszy wspólnych spacerów.