5 kg masy mięśniowej

lou-ferrignoMoim głównym zamiarem będzie zdobycie 5 kilogramów czystej masy mięśniowej w ciągu 7 miesięcy. Zanim przystąpimy do pracy musimy odnotować nasze wymiary aby łatwiej było nam śledzić postępy, które uzyskaliśmy (choć i tak lustro jest naszym głównym informatorem). Oto moje obecne wymiary: waga 118 kg, biceps 56 cm, łydka 50 cm, udo 80 cm.
Plan ogólny przez najbliższe 4 miesiące pracujemy ciężko nad rozbudową naszych mięśni, natomiast przez ostatnie 3 miesiące będziemy starali się uzyskać definicję i gęstość, które zapewnią nam końcowy sukces.
Trening: najczęściej popełnianym błędem przez ćwiczących jest złe podejście do treningu. Powszechnie panuje opinia, że „im więcej będę ćwiczył, tym będę większy”. Nie ma nic bardziej złudnego. Mięśnie tak samo jak treningu, a może i bardziej potrzebują odpoczynku, relaksu. Musimy więc o tym pamiętać układając plan naszych przygotowań. Każdy organizm jest oczywiście inny, więc do spraw treningu jak i diety należy podchodzić indywidualnie. Oto układ treningowy, który uznałem za najbardziej korzystny dla siebie.
PONIEDZIAŁEK: klatka piersiowa, biceps
WTOREK: mięsień czworogłowy, łydka
ŚRODA: plecy
CZWARTEK: przerwa
PIĄTEK: obręcz barkowa
SOBOTA: dwugłowy, triceps
NIEDZIELA: przerwa

Przed każdym treningiem staram się maksymalnie rozgrzać, rozciągnąć mięśnie i skoncentrować swoje myśli wyłącznie na danych grupach mięśniowych, które będę ćwiczył.