Greg Kovacs

Greg Kovacs jest najbardziej umięśnionym człowiekiem w historii i i jednym Z najsilniejszych. Oczywiście posiada wręcz nadludzkie, genetyczne możliwości do budowania mięśni, ale jest jeszcze coś. Przecież większość współczesnych kulturystów, w przeszłości i teraz, również jest genetycznie obdarowana. a jednak żaden z nich nie zbudował takich rozmiarów i takiej masy jak Kovacs.

Czy Kovacs ma jakieś sekrety, które umożliwiły mu napakowanie lepsze, niż ktokolwiek inny? Jasne, że tak. Być może Twoim celem nie jest osiągnięcie pewnego dnia wagi 200 czy nawet 150 kilo. Może chcesz po prostu dodać do swej wagi 10 kilogramów czystej masy mięśniowej i zwiększyć siłę.

1. Greg waży ponad 200 kg i wciąż zachowuje muskularną sylwetkę.
2.  Ma  wymiary: 60 centymetrowy obwód biceps u i 150 cm w klatce. Dla porównania – wymiary Arnolda to, kolejno 48 i 120.
3.    Greg jest również znany ze swej siły Udowadnia to podczas codziennych treningów. Może spokojnie pobić każdy kulturystyczny rekord. Na pochyłej ławeczce wyciska 330 kilogramów w 6 powtórzeniach, a 280 kg w 10,

Inne treningowe osiągi, to przysiady (355 kg w 15 powtórzeniach), wyciskanie nogami pod kątem 45 stopni (ponad 1000 kg w seriach po 20 powtórzeń), wyciskanie żołnierskie w pozycji siedzącej (200 kg w 12, a 245 kg w 5 powtórzeniach). wyciskanie na ławie (240 kg w 12 powtórzeniach). wyciskania sztangielek (100 kg w każdym ręku przez 12 powtórzeń). wiosłowane ze sztangą w opadzie (290 kg w 7 powtórzeniach), uginania ze sztangielkami (60 kg w każdym ręku po 8 powtórzeń), unoszenia sztangiełek na boki (55 kg w każdym ręku po 12 powtórzeń) i szrugsy-kaptury ze sztangiełkami (100 kg w każdym ręku po 20 powtórzeń). Kiedy Greg ciężko trenuje, nie ma na święcie innego kulturysty, który prześcignąłby go w liczbie serii z takim obciążeniem. W niektórych ćwiczeniach to, co inni zwykli nazywać ciężkimi seriami, jest dla Grega rozgrzewką. Ta prawda dotyczy zwłaszcza wyciskania, w którym Greg jest szczególnie mocny Mimo całej swej siły Kovacs nigdy nie trenuje z maksymalną siłą i rzadko robi serię z 3 superciężkimi powtórzeniami. Woli ostre serie od 6 do 10 powtórzeń na górną połowę ciała i od 10 do 20 na nogi. Kto wie ile mógłby podnieść, gdyby chciał robić serie z jednym powtórzeniem? Ale kulturystyka była jego pierwszą miłością i jak większość budujących sylwetki przedkłada umięśnienie nad siłę.

Pomimo to. Greg uważa, że pomiędzy siłą a wzrostem mięśni zachodzi ścisła zależność. Aby powiększyć mięsień, musisz go również wzmocnić. ale wzmocnić tak, by zrobić więcej powtórzeń, a nie jedno zabójcze. Jego metoda to progresywna budowa masy. Próbuje stopniowo dźwigać większe ciężary lub zwiększa liczbę powtórzeń przy tym samym obciążeniu. Z treningu na trening zwiększa ciężar, a kiedy nie jest to możliwe, robi więcej powtórzeń z tym samym ciężarem, co na poprzednim treningu. W jednym tygodniu robi 6 powtórzeń z ciężarem x, w następnym -już 7. W osiągnięciu celu pomaga mu partner treningowy zwłaszcza pod koniec każdej serii. Greg wierzy w trening do kompletnego ugotowania mięśni i w przekraczanie bariery bólu.
Nie jest łatwo zbudować mięśnie, nie można pójść na skróty Zabiera to wiele lat ciężkiej pracy. Tylko najwytrwalsi osiągają sukces.