Trzy główne błędy treningowe

cwiczenia-bledyWidziałem wielu ludzi, którzy nie osiągali oczekiwanych rezultatów treningu na klatkę piersiową, ponieważ popełniali trzy podstawowe błędy. Pierwszym jest odliczanie powtórzeń. Najważniejsze jest to, aby poczuć mięśnie i zmusić je do pracy. Nie przerywajcie serii zbyt wcześnie tylko dlatego, że wykonaliście pewną liczbę powtórzeń. Zmuście mięśnie do maksymalnej pracy, a przez to do rozrostu.

Drugim błędem jest przywiązywanie zbyt dużej wagi do wielkości ciężaru. Ciężar jest tylko środkiem prowadzącym do celu. Zakładajcie tak duże obciążenia, jakim tylko możecie sprostać przy zachowaniu poprawnej formy ćwiczeń, ale nigdy nie zaniedbujcie stylu ćwiczeń i prawidłowej pracy mięśni tylko dlatego, aby podnieść duży ciężar.

Nieprawidłowa technika to trzeci błąd. Zmuszajcie mięśnie do pracy w zakresie całej amplitudy ruchu. Prawidłowy styl wykonania ćwiczenia pozwoli wam to osiągnąć.

Pamiętajcie, że nie dokończone powtórzenie skraca mięśnie. I jeszcze ostatnia rada: Czy chce się rozwinąć wspaniałą klatkę piersiową, czy też inną grupę mięśniową, trzeba robić to z pełnym zaangażowaniem i być wytrwałym. Nie skracajcie treningu tylko dlatego, że nie trenuje się wam danego dnia najlepiej. Dokończcie i starajcie się go wykonać lepiej następnym razem. Bądźcie konsekwentni i cierpliwi oraz zachowujcie pozytywne nastawienie do ćwiczeń. Cieszcie się z tego, co robicie, ponieważ robicie to dla siebie.