Mezomorfik

mezomorfikTyp mezomorficzny – potężna klatka piersiowa, długi tors, wielka siła i solidne umięśnienie.

TYP MEZOMORFICZNY Idelny kulturysta
Można powiedzieć, że mezomorficy są kulturystami z natury. Budowanie mięśni nie jest dla nich żadnym problemem, choć też wymaga wysiłku, intensywności i wytrwałości. Podobnie jak endo- i ektomorficy, mezomorficy mogą odnieść wiele korzyści z właściwego treningu i diety.

Oto kilka porad:
Lepsze mięśnie, a także proporcje i symetrię budowy uzyskujemy przez odpowiednią kombinację ćwiczeń siłowych, jak na przykład: przysiady, wiosłowanie i wyciskanie.

Mezomorficy dobrze znoszą długie sesje treningowe (do 80 minut) i krótsze odpoczynki między zestawami ćwiczeń (nie więcej niż 45-60 sekund). Wystarcza im w zupełności 6-10 zestawów i 6-12 powtórzeń. Optymalna częstość ćwiczeń to cztery dni w tygodniu – dwa dni ćwiczeń, jeden dzień odpoczynku.

Na ogół do budowy mięśni wystarcza zwykła, zrównoważona dieta. Nie istnieje potrzeba obciążania organizmu dużymi ilościami białka czy węglowodanów. Jemy z rozsądkiem i utrzymujemy ilość tkanki tłuszczowej na dopuszczalnym poziomie.

Jakikolwiek jest dominujący typ naszego ciała, pamiętajmy, że jesteśmy zawsze kombinacją wszystkich trzech. Mając to na względzie, planujemy odpowiedni dla nas trening i dietę.

Trzymamy się planu treningu, lecz także poznajemy reakcje naszego ciała na różne metody treningowe, zestawy ćwiczeń i powtórzenia. Tak układamy trening, by najbardziej odpowiadał typowi naszego ciała. To jest droga do sukcesu.