Dobre rady

odzywki-proteinowePodczas treningu właściwa pozycja stóp umożliwia kontrolowanie pracy mięśni. Należy zająć stabilną pozycję przed rozpoczęciem danego ćwiczenia (niezależnie od tego czy stoisz, czy siedzisz) i nie odrywać stóp od podłoża przez cały czas jego trwania. To proste i niezwykle efektywne. Można wtedy skoncentrować się na odpowiedniej technice wykonywania kolejnych powtórzeń. Uziemienie sprawia, że znika obawa przed używaniem innych mięśni w celu podniesienia ciężaru.

Białko jest królem
Zwykle zaleca się, by ćwiczący na siłowni spożywali codziennie dwa gramy białka na kilogram masy ciała. Jednak chcąc zbudować masę, można zwiększyć tę dawkę. Jeśli to możliwe – nawet do czterech gramów na każdy kilogram. Początkujący mogą zwiększyć tę liczbę przynajmniej do trzech.

Wybuchowa mieszanka – dieta i aeroby
Jedna z metod spalania tłuszczu to połączenie ciężkiego programu aerobowego z dietą. Aeroby muszą zabierać co najmniej 2 godziny dziennie. Dieta powinna być nisko tłuszczowa – zjadaj co najmniej dwa gramy białka na kilogram masy ciała i dużo węglowodanów. Głównymi źródłami białka niech będą: kurczak, chuda wołowina i wieprzowina, białka jaj i ryby. Podstawowe źródła węglowodanów: ryż, ziemniaki, owsianka, owoce. Organizm będzie spalał odpowiednią ilość kalorii podczas aerobów i – mimo spożywania dużych porcji – wciąż będziesz tracił tłuszcz. Uważaj jednak, by nie przesadzić z wysiłkiem, bo wtedy zaczniesz tracić masę mięśniową używaną jako paliwo.