Trening klatki piersiowej – przenoszenie hantli

przenoszenie-hantliNa koniec zostają przenoszenia. Do wykonania są 3 serie po 12-10 powtórzeń, z obciążeniem zaczynającym się przy 40 kg, a kończącym około 60 kg. Ćwiczenie, które większość trenujących uznaje za rozciągające, Maćkowi daje znacznie więcej. „Przenoszenia pozwalają mi osiągnąć niesamowitą pompę krwi do mięśni – jeśli kulturyści mają ulubione ćwiczenia, dzięki którym ją osiągają, to w przypadku klaty dla mnie będą to właśnie przenoszenia. Dodatkowo przy nich dochodzę także do załamania mięśni. ”

Sesję treningu klatki kończymy rozciąganiami. Wykonuje dwa ich rodzaje – odciągania tułowia z ręką uchwyconą maszyny lub innego stabilnego przedmiotu oraz chwycenie oburącz konstrukcji bramki i wypady do przodu.

Rozwijajcie technikę i czucie mięśni. Znajomość własnego ciała oraz prawidłowego wykonywania ćwiczeń jest kluczem do osiągania optimum rozwoju w kulturystyce. To także jest cecha odróżniającą najlepszych kulturystów od dobrych.
Nie wyciskajcie na ławce skośnej w dół. Jest to ruch, przy którym można zakładać na sztangę największe obciążenia, ale też powodujący gwałtowny wzrost ciśnienia i napływanie krwi do głowy. Jeśli nie musicie, nie róbcie tego ćwiczenia – jest ono dość ryzykowne, a bez trudu znajdziecie bezpieczniejsze zamienniki.