Jak brać kreatynę?

kreatynaMam do was pytanie w sprawie kreatyny. Kupiłem kreatynę i brałem ją przez 5 dni (faza nasycenia: 2 razy dziennie po 5 g rano z sokiem winogronowym i po treningu z wodą i białkiem serwatkowym; do tego ryż). Teraz biorę tak w dni treningowe z wodą i białkiem serwatkowym do tego ryż. A w dni nie treningowe rano z sokiem winogronowym. Czy tak można brać kreatynę? Kupiłem też sobie Tribusteron Olimpu i kiedy powinienem brać?

Dawkowanie kreatyny masz ułożone poprawnie, tylko ten sok winogronowy…. A nie lepiej byłoby postarać się o odrobinę glukozy? O soku winogronowym jako sposobie uzupełniania suplementacji kreatyną eksperci amerykańscy wypowiadali się niezbyt przychylnie, więc może powinieneś się go pozbyć i zastąpić czymś innym? Chodzi przecież o uzyskanie wyrzutu insuliny przy zażyciu kreatyny, a równie dobrze, a może nawet lepiej nadaje się do tego glukoza.

Jeżeli natomiast chodzi o Tribusteron najlepiej jest brać na pusty żołądek, w ilości 1-2 kapsułek dziennie. Tutaj także jest pewne „ale”: otóż stosowanie tego środka jest raczej dla kulturystów bardziej zaawansowanych, więc jeżeli dopiero zaczynasz, być może to jeszcze nie czas na tego typu suplementy?Tak, czy inaczej – ostateczny wybór podejmiesz sam.